Yoldaki Yazar

İnternet Günlüğü Yazı #1

Bugün iş yerinde Yoldaki Yazar alanadını eski sahibinden transfer ederek satın aldım ve şuanda gördüğünüz bloğu açtım. Bu konuyu ve bugün yaşadığım detayları yazıda sizlere anlatacağım.

Tez canlı denilir ya hani bazı insanlar için. Galiba ben de o grubun içerisindeyim. Anlık kararlarla ilerliyorum.

Bugün de çalışırken mail kutuma alanadının transfer edildiğine dair bildirim gelmesiyle yine yerimde duramadım. Hemen Gofasthost üzerinden hosting alarak şuanda bulunduğunuz bloğun kurulumunu tamamladım.

Yazının başında bloğun alanadını başkasından aldığımı belirtmiştim. Siz burada neden yeni bir isim belirlemedin diye sorabilirsiniz. Tez canlıyım dedim ya! Hah işte o sebeple illede Yoldaki Yazar olsun dedim.

İşte dostlar, Yoldaki Yazar böyle doğdu.

Ne gerek vardı?

Kendi ismimle bir blog açabilir düşüncelerimi oradan da paylasabilirdim. Hatta facebook veya twitter üzerinden de dile getirebilirdim.

Ama!

Öyle gergin bir hâle geldik ki insanlar birbirlerini boğazlamaya neden arıyorlar. Ben de böyle bir ortamda dostlarımı ve yakınlarımı kırmamak ve onların beni kırmasını engellemek adına anonim olarak blog yazmaya karar verdim.

Öyle şey mi olur deneyin maalesef oluyor. Tecrübelerim beni bu yola sevketti.

Nihayetinde, bugün 11 Şubat 2020 Salı. Yoldaki Yazar blog bugün yayın hayatına başladı..

“İnternet Günlüğü Yazı #1” üzerine 20 yorum

 1. Merhaba Yoldaki Yazar. Bende Sakin Yazar. Ne yaratıcı bir isim ama öyle değil mi ! 🙂 Ben anonimliğin, özgürlük olduğunu çok geç fark ettim. 6 yıl boyunca adım soyadım ile apaçık şekilde kişisel blog yazdım. Şimdi ise bu durumdan rahatsızım ve web archive’den geçmişimi silmenin yolunu arıyorum. Umarım böyle birşey mümkündür. Blog kariyerinde başarılar dilerim. Kuzgun’un sitesinde yorum panelinde gördüm seni, bir selam vereyim dedim 🙂

  Cevapla
  • Kıymetli Sakin Yazar, Aleykümselam. Buralara uğradığın ve selam verdiğin için teşekkür ederim.

   Sağolsun Benkuzgun yabancılamadan 40 yıllık ahbap gibi davranarak beni sevindirdi.

   Uzun süre ben de kendi adımla blog yazdım. Aradan 3 yıl geçti ama kalıntıları hala duruyor. Yasal olarak bir adım atmadıkça da duracak gibi. Anonim olmak birçok açıdan kolaylık sağlıyor.

   Blog yazarlığı yolculuğunda çok inişli çıkışlı anlarım oldu. Inşallah Yoldaki Yazar ile uzun yıllar yazmayı düşünüyorum. Tabi tüm mesele yazmak değil. Yeni insanlar yeni fikirler hatta yeni dostlar kazanmak.

   Selamlar sevgiler..

   Cevapla
   • Linkleme için teşekkürler. Bloggerlık çok iyi bir şey. Özellikle anonim olmak. Zamanında ad soyad furyasına bende kapılmıştım. Güzel ilerleyen blogum vardı lakin kapatmak/satmak zorunda kaldım. Hala ara sıra girer eski bloga bakarım. Sakin’in blog kapanmış gibi umarım sıkıntı yoktur.
    Hepimize başarılar.

    Cevapla
    • Evet. Ilk girişte sen gelme ulan ayı espirisini görünce acaba beni mi engelledi? Sonra başka telefonlardan bakınca durumu anladım. Umarım geri döner.

     Linkleme önemli değil. Güzel yazıları herkes okusun. Bu arada sen nasılsın?

     Cevapla
     • iyiyim. yıllık iznim bitiyor ona üzüldüm biraz 🙂 bir proje için içerik hazırlıyorum ve satın alıyorum. bugün adsense onaylandı. daha çok içerik hazırlamam lazım.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.